Projekti avakoosolek

ArtCRelif

Projekti avakoosolek

ArtCRelief: Kunstnike, kultuuri- ja loomespetsialistide ettevõtlusalane toetamine

Forwardspace osaleb taas uues Erasmus+ projektis, mis keskendub hetkel väga olulisele ja probleemi tekitavale valdkonnale. ArtCRelief käsitleb väljakutset, mille COVID-19 pandeemia on põhjustanud kunstnikele, kultuuri- ja loomespetsialistidele (lühendatult KKLS-dele). Covid-19 on KKLS-ide senise tegevuse jätkamise muutnud raskemaks, eriti kui neil pole oskusi ega pädevust kasutamaks erinevaid ärimudeleid.

Projekti eesmärk on arendada KKLS-de ettevõtlikku ja ärilist mõtteviisi, kasutades selleks atraktiivseid koolitusmaterjale, mida pakutakse e-õppe ja koostööplatvormi kujul. Projekti käigus luuakse sihtrühmale kolm abistavat vahendit:

  • Koolitusmeetod – eesmärk on luua kõikehõlmav koolitusmeetod KKLS-de ettevõtlusoskuste ja -pädevuste arendamiseks & nende ettevalmistamiseks järgima uusi ärimudeleid, mis põhinevad koostööl, innovatsioonil ja digitaliseerimisel.
  • Õppematerjalid – õppe- ja koolitusmaterjalid, mis töötatakse välja iga õppeüksuse jaoks vastavalt selle sisule ja järgitakse kaugõppe ja e-õppe põhimõtted. Koolitusmaterjalid hõlmavad teoreetiliste teadmiste lühikesi esitlusi, videoid, tööriistu, koolitustegevusi, heade tavade tutvustusi ja veebiressursside raamatukogu.
  • E-õppe ja koostöö platvorm – avatud lähtekoodiga, kasutajasõbralik, interaktiivne ja atraktiivne tööriist, mis võimaldab kaugõpet, voogesitusi ja arutelugruppide loomist ideede ja dokumentide, postituste ja muude materjalide jagamiseks ning hõlbustab ka suhtlemist avaliku või privaatse sõnumside kaudu.

Ettevõtliku suhtumise kasvatamine, innovatsiooni rolli suurendamine, orienteeritus digitaalsele kultuuripakkumisele ja internetis viibimisele ning koostöö edendamine võiksid aidata KKLS-el kriisis ellu jääda ja olla valmis uueks ajastuks pärast pandeemiat.

Projektis osalevad partnerid seitsmest Vahemere, Balkani ja Baltimaade organisatsioonist, kellel on kogemusi väga erinevatelt aladelt: täiskasvanute koolitusprogrammid, ettevõtlusnõustamine, kultuurivaldkond, samuti digitaliseerimises ja sotsiaalset innovatsiooni toetavates organisatsioonides.

Rohkema info saamiseks palun külstage projekti kodulehte ning jälgige projekti tegemisi Facebookis.

ArtCRelif

Projekti partnerid:

Forwardspace (juhtiv organisatsioon), Eesti

Patrase Ülikool, Kreeka

Balkani Ettevõtlusinstituut, Kreeka

Itinerari Paralleli, Itaalia

Ulis Impresa Sociale Societa Cooperativa, Itaalia

GrantXpert Consulting Ltd, Küpros

Bulgaaria kunstnike liit, Bulgaaria

Ole kursis projekti käiguga:

Koduleht: https://et.artcrelief.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/Artcrelief-100265285585809

Erasmus-300x61

Käesoleva väljaande sisu eest vastutab projekti koordinaator ja see ei pruugi alati kajastada Euroopa Komisjoni või riikliku büroo seisukohti

Rubriigid