Projekti ArtCRelief eesmärk on kasvatada kunstnike, kultuuri- ja loomespetsialistide (KKLS) ettevõtlikku ja ärilist mõtteviisi, et olla paremini ettevalmistatud võimalikeks järgmisteks kriisideks ja sellele järgnevateks uuteks tingimusteks. Projekti peamised eesmärgid on:
a) Luua KKLS-dele laiaulatuslik ja mitmemõõtmeline koolitus, mis on kohandatud kohalikule / riiklikule olukorrale ja pandeemia kriisi tõttu põhjustatud vajadustele.
b) Arendada KKLS-de ettevõtlikku ja digitaalset mõtteviisi.
c) Pakkuda KKLS-dele teadmisi uute ärimudelite kohta, mis põhinevad kultuuri digitaliseerimisel ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamisel loome toodete propageerimisel.
d) Edendada KKLS-de aktiivset motivatsiooni, et muutuda rohkem koostööle orienteerituks, hõlmates sotsiaalse ettevõtluse mudeleid.
e) Luua KKLS-dele atraktiivne ja hõlpsasti kasutatav koolitusmaterjal, et omandada vajalikud teadmised, oskused ja pädevused, mis valmistavad neid ette pandeemia järgseks ajastuks.
f) Luua kohandatud virtuaalne kogukond teadmiste jagamiseks ning koostöö- ja innovatsiooni kultuuri arendamiseks KKLS-de ja teiste huvigruppide vahel.
g) Tõsta teadlikkust poliitikakujundajate, huvigruppide ja muude haridusasutuste ja koolitusega, samuti kunsti-, kultuuri- ja loomesektoritega seotud organisatsioonide seas.
Partner Itinerari Paralleli vastutas projekti 3. intellektuaalse väljundi – E-õppe- ja koostööplatvorm, arendamise eest. Loodud platvorm on kasutajasõbraliku interaktiivse online koolitusmaterjaliga platvorm, loodud õppimise ja veebipõhise tegevuse arendamiseks potentsiaalsete sihtrühmade vahel. Pakkudes juurdepääsu digitaalsele õppematerjalile, on platvorm lisaks ühendatud ka virtuaalse ühisruumiga, Slackiga, mis võimaldab voogedastus seansse, rühmade loomist, arutelusid, ideede jagamist, võrgustike loomist, dokumentide ja muude materjalide jagamist. Platvormi kasutamine on isikliku kontoga tasuta ning kõik selle funktsioonid on avatud ja kaasatud kogukonnale juurdepääsetavad.
Platvormil olev õppematerjal on jagatud seitsmeks mooduliks:
-
- Ettevõtlus ja ettevõtlusega alustamise põhimõtted
- Ärimudelid ja sünergilise koostöö planeerimine
- Sissejuhats kultuuri- ja digiturundusse
- Kultuuri digitaliseerimine ja uued kultuurikogemus vormid
- Finantsplaneerimine, rahastus ja selle kaasamine
- Pehmed oskused KKLS-de jaoks
- Projektijuhtimine, riskijuhtimine ja rahastus taotluste koostamine
Iga moodul koosneb 3 erinevast allikast, milleks on:
- Mooduli videokokkuvõte: Kõik moodulit kokku võtvad videod on tõlgitud osalenud organisatsioonide emakeelde, mille tulemuseks oli 5 erinevat keeleversiooni (st inglise, kreeka, bulgaaria, eesti ja itaalia keel).
- Platvormil olev moodul: Inglise keelne õpperessurss, kus on iga mooduli kohta kõige olulisem teave, (enese hindamise) küsimused ja soovitatud tegevused
- Slacki kanal: Igale moodulile on pühendatud eraldi kanal, et sihtrühm saaks arutada omavahel moodulis olevaid praktilisi tegevusi.
Pärast platvormi arendamise lõpetamist viidi läbi riikidevaheline piloteerimine sihtrühmaga. Pärast seda viis iga partner läbi kohapealse piloteerimise, milles osales vähemalt 6 KKLS’i. Mõlema piloteerimise eesmärk oli:
- Tutvustada mooduleid ja e-õppe platvormi (funktsionaalsuse katsetamine jne)
- Tutvustada virtuaalse kogukonna tööriista Slacki funktsionaalsust (funktsionaalsus, kasutatavus jne).
- Kutsuda osalejaid registreerima end platvormil ja moodulitesse, lugema materjali ja tegema mõned tegevused ning laadima need üles ja alustama ametikaaslastega suhtlemist.
- Arutada mooduleid ja platvormi (tugevad küljed, nõrkused, parendusettepanekud).
- Arutada e-õppe platvormi ja virtuaalse kogukonna kasutamise võimalusi.
Vahetult enne projekti lõppu toimub igas partner riigis levitusüritus, mille eesmärk on tutvustada projekti peamisi ideid, leide ja tulemusi.
Käesoleva väljaande sisu eest vastutab projekti koordinaator ja see ei pruugi alati kajastada Euroopa Komisjoni või riikliku büroo seisukohti
Rubriigid